Snívanie o lete

Autor: Marcel Kuna | 22.2.2012 o 19:10 | Karma článku: 4,20 | Prečítané:  335x

Február. Deň dlhý ako každý iný, dalo by sa povedať, že ničím výnimočný. Až na to počasie. I ja v poslednom čase neskonalý pesimista musím uznať, že dnes bolo naozaj krásne.

Lúče slnka sa ma zľahka spoza okna dotýkali a popri mojom spánku v škole, celkom dobre ohriali čiernu mikinu ktorú som mal na sebe. V polospánku, zasnený, som sa vďaka tomuto pocitu príjemného tepla slnečných lúčov mohol naplno oddávať  svojej neskrotnej fantázii. Moja myseľ sa už v duchu naplno oddávala letnej pohode. Úplne živo som cítil, ako si po celodennom opekaní sa na slnku zapaľujem cigárko, a s pocitom ľahkosti ktorý mi dodával príjemný letný vánok sa poberám na pivo s mojimi priateľmi. Áno leto absolútne zbožnujem, a nie len preto, že všade vonku je príjemné teplo, ale i kvôli tomu, že ľudia sú cez leto akýsi uvoľnenejší, viac priateľský, usmievavejší a hlavne spokojnejší. Leto má v tomto oproti ostatným obdobiam veľkú výhodu, veď predsa keby sa dajú ročné obdobia obsiahnuť ako tak filozoficky, bez problémov by vyhralo. Áno, niekto z Vás si možno povie, že ani jar nie je zlá, všetko to znovuzrodenie, po pochmúrnej zime opäť zelenajúca sa a kvitnúca príroda a mnoho ďaľších pozizitív. No predsa len, podľa mňa je jar príliš uponáhľaná. Nie je to leto, tá neskonalá pohodovosť a kľud čo vtedy v prírode vládnu. Krásne jarné kvety sa menia na ešte krajšie a chutnejšie plody leta. Veď uznajte, že napríklad také marhule je iste lepšie jesť ako iba ovoniavať.  Ďalej je tu tá pohodovosť a otvorenosť ľudí. Hovorí sa síce, že Máj je lásky čas, no ešte stále je to iba predohra pre ten pravý čas na lásku, leto. Veď kto z Vás ešte neokúsil taje letnej lásky. Podľa mňa cez leto nejestvuje nič lepšieho ako si takú jednu letmú letnú epizódu užiť. A nakoniec z toho môže byť aj pravá láska, veď u tej na období vôbec nezáleží. Leto je jednoducho úžasná vec. V lete sa dá zažiť množstvo úžasných vecí...

O lete by som mohol rozprávať donekonečna, no z môjho krásneho letného sna ma vytrhlo školské zvonenie. Pomaly ale ešte stále s úsmevom na tvári som opúšťal školu. Bunda v ruke a na sebe príjemne vyhriata mikina. No len čo som vyšiel zo školy von, moja letne naladená myseľ dostala krutú facku. Vonku bol stále február a teplota sa pohybovala okolo mínus piatich stupňov. Na to úžasné leto si budem musieť ešte počkať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Gašpar prikryl Kočnerovho vyšetrovateľa

Policajný prezident tvrdil, že požiadal prokurátora o správu, aby mohol proti vyšetrovateľovi zakročiť. Prokuratúra takú žiadosť nedostala.

KOMENTÁRE

Ficov zásadný prelom. Alebo ani nie

Sme na priesečníku, keď Ficov prospech a prospech krajiny, sa pretínajú.

SVET

V jadre Únie už sme, je na Ficovi, čo ďalej

Slovensko začína v regióne viesť debatu o budúcnosti EÚ.


Už ste čítali?